Wpis

sobota, 31 lipca 2010

Strona główna

Po zalogowaniu się do Facebooka zostaniesz automatycznie przeniesiony/na na Twoją stronę główną (nie jest to strona Twojego profilu, o niej będzie później).

 

Do czego jest strona główna

Dzięki stronie głównej możesz podejrzeć co robili Twoi przyjaciele, kiedy Cię nie było na Facebooku, co napisali, gdzie się wypowiedzieli, co polecają, jakie dodano w tym czasie zdjęcia. Możesz także przeczytać co działo się na stronach, które obserwujesz. Wszystko to śledzisz w środkowej części strony.

Informacje te znajdziesz także na stronach profili konkretnych osób/firm, ale sam/a przyznasz, że trudno byłoby je wszystkie „ogarnąć”. Dlatego właśnie na tej stronie masz podawany skrót informacji, w kolejności w jakiej do Ciebie dotarły.

 

Górne menu

To jest element, z którym dobrze powinieneś/powinnaś się zapoznać. Jest to nawigacja, obecna praktycznie na wszystkich stronach, na które zdarzy Ci się wejść na Facebooku.

Oprócz różnego rodzaju powiadomień, znajduje się tutaj link do Twojej strony głównej (czyli tej na której obecnie jesteś), strony Twojego profilu (o niej później), zakładka „szukaj znajomych” i „konto”, która służy m.in. do edycji ustawień, a także do wylogowania się.

 

Lewe menu

Po lewej stronie widzisz menu, automatycznie ustawione na „Aktualności”, zatem podawane są wszystkie informacje jakie do Ciebie trafiły.

Aby wyświetlić tylko konkretny typ wiadomości, możesz posłużyć się pozostałymi przyciskami. Dla przykładu, kiedy klikniesz „Strony”, zostaną wyświetlone tylko informacje związane ze stronami, które wybrałeś/aś do obserwacji. Klikniesz „Zdjęcia” – ukażą się wiadomości ze zdjęciami.

Na dole tego menu jest polecenie „więcej”, dzięki któremu rozwiniesz dostępną listę, a pod nim informacja o znajomych online, czyli Tych, którzy są w tej samej chwili co Ty na Facebooku.

 

Prawe panele

Natomiast z prawej strony możesz znaleźć panele, mające na celu poszerzenie Twojego grona znajomych. Wyświetlają się tutaj propozycje osób, które prawdopodobnie znasz, zaproszenia od znajomych, których do tej pory nie potwierdziłeś/aś, propozycje stron itp.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
poradnikfacebook
Czas publikacji:
sobota, 31 lipca 2010 00:41

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjnyPolecane

JakNapisac.com
PlanMarketingowy.com