Wpis

piątek, 23 lipca 2010

Rejestracja nowego konta w serwisie

Utworzenie konta w serwisie Facebook jest całkowicie bezpłatne i niespecjalnie skomplikowane. Jedyne co będzie Ci potrzebne, aby przez nie przejść to aktywne konto pocztowe e-mail. Zatem jak tego dokonać?

 

I.

Wejdź na stronę www.facebook.com i uzupełnij widoczne pola. Wpisz swoje imię, nazwisko, adres e-mail, hasło (składające się z minimum 6 znaków). Wybierz płeć i datę urodzin (aby założyć konto trzeba mieć ukończone 13 lat). Kliknij przycisk „Zarejestruj się”.

 

Podaj prawdziwe dane, aby znajomi mogli Cię bez trudu odnaleźć. Ponadto system wykrywa wszelkie nieprawidłowości (a także mniej lub bardziej udane żarty) i blokuje takie konta. Konieczne jest uzupełnienie wszystkich informacji.

 

W prawym górnym roku znajduje się panel logowania, ale na razie on Cię nie interesuje. Natomiast pod panelem rejestracyjnym jest polecenie „Utwórz stronę”, które umożliwia utworzenie strony na Facebooku  dla firmy, produktu czy gwiazdy, ale o tym będzie mowa później.

 

 

II.

Zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikującą tożsamość. Jedyne co musisz zrobić to przepisać kod z obrazka i przycisnąć przycisk „Zarejestruj się”. Jeśli będziesz miał/a problem z odczytaniem tekstu możesz skorzystać z odświeżenia lub materiału dźwiękowego.

 

III.

Teraz zostanie uruchomiony kreator złożony z czterech kroków.

 

Krok 1

Umożliwia Ci odszukanie pierwszych znajomych. Zostaniesz zapytany, czy serwis ma przeszukać Twoje konto pocztowe w celu odszukania osób, z którymi korespondowałeś/aś.

 

Możesz się zgodzić i kliknąć „Szukaj znajomych” (będzie wymagane podanie przez Ciebie hasła do konta pocztowego). Następnie wybrać te osoby, które chcesz powiadomić, że już jesteś na Facebooku i wybrać „Dodaj do grona znajomych”. Otrzymają one zaproszenia.

 

Jeśli jeszcze nie jesteś gotów na ten krok lub nie chcesz podawać hasła do swojej skrzynki, wybierz „Pomiń ten etap”. Jeśli już z kimś korespondowałeś/aś z tego adresu, znajomi z pewnością Cię znajdą.

  

Krok 2

Następnie wybierasz swoje zainteresowania. Możesz połączyć się z ulubionymi gwiazdami, firmami lub markami, aby uzyskiwać od nich najnowsze informacje.

 

Oczywiście możesz wybrać więcej niż jedną opcję (i potwierdzić przez: „Zapisz i kontynuuj”), albo zupełnie pominąć ten etap.

 

Krok 3

Ten krok nosi nazwę „Informacje w profilu”. Zostaniesz poproszony/a o podanie nazwy Twojej szkoły średniej i wyższej, lat ich ukończenia, a także pracodawcy.

 

Możesz pominąć ten krok, albo uzupełnić pola i znaleźć kolejnych znajomych, prawdopodobnie nawet kolegów ze szkoły, z którymi dawno straciłeś/aś kontakt. Wtedy używasz przycisku „Zapisz i kontynuuj”.

 

 

Krok 3

Wybierasz swoje zdjęcie profilowe. Jego rozmiar nie może przekraczać 4 MB. Dodaj zdjęcie wcześniej zapisane na komputerze, albo zrób je za pomocą kamery internetowej.

 

Jednak jeśli nie masz na to ochoty, kliknij po prostu przycisk: „Pomiń”.

 

 

IV.

To już prawie koniec. Aby zakończyć proces rejestracji musisz sprawdzić skrzynkę pocztową, której adres podałeś/aś wcześniej.

 

Na podany przez Ciebie adres e-mail zostały wysłane dwie wiadomości. Jedna („Witaj na Facebooku!”) informująca. Zawiera mniej więcej te same wiadomości, które już widziałeś/aś na stronie głównej swojego konta.

 

Natomiast druga („Jeszcze tylko jeden krok i będzie można zacząć używać Facebooka”) zawiera link weryfikujący. Musisz go kliknąć żeby stać się pełnoprawnym członkiem Facebooka.

 

 

I gotowe. Masz już konto na Facebooku. Teraz bądź cierpliwy i przygotuj się na zapełnienie własnej skrzynki pocztowej zaproszeniami od znajomych, których czasem nawet nie pamiętasz lub wasze dotychczasowe relacje można określić słowami „raczej chłodne”.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
poradnikfacebook
Czas publikacji:
piątek, 23 lipca 2010 23:52

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • mistermozg napisał(a) komentarz datowany na 2010/07/23 23:57:19:

    gratulacje z okazji namawiania ludzi do korzystania z tego działającego niezgodnie z prawem badziewia. widać to, że google wie o wszystkich wszystko nie wystarczy, trzeba jeszcze dawać innej firmie całą swoją prywatność na talerzu.

  • poradnikfacebook napisał(a) komentarz datowany na 2010/07/24 00:11:24:

    Nic mi o tym niewiadomo, żeby Facebook działał niezgodnie z prawem. Jest to świetne narzędzie, jeśli tylko potrafisz z niego korzytać.

    Jak większość rzeczy na świecie: nie dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjnyPolecane

JakNapisac.com
PlanMarketingowy.com