Wpis

czwartek, 22 lipca 2010

Czym jest Facebook

Do czego służy

W największym skrócie, Facebook to serwis społecznościowy, który umożliwia kontakt ze znajomymi, czy współpracownikami, z którymi chcemy utrzymywać relacje, a także wiedzieć co u nich słychać.

Umożliwia prezentację własnej osoby, informowanie o swoich osiągnięciach, rozwijanie pasji. Jest wykorzystywany komercyjnie do promowania firm lub konkretnych produktów.

Służy on za narzędzie do odszukiwania starych znajomych, czy to dzięki wyszukiwarce, czy też (na życzenie) funkcji przeszukiwania naszej skrzynki pocztowej i automatycznemu wyszukiwaniu znanych użytkownikowi osób.

Jak napisano na stronie: Twoi znajomi na Facebooku to ci sami przyjaciele, znajomi i członkowie rodziny, z którymi jesteś w kontakcie w świecie rzeczywistym. Narzędzia dostępne na tej stronie pomogą Ci znaleźć więcej znajomych.

Historia strony

Facebook został uruchomiony 4 lutego 2004 roku, z inicjatywy studenta Uniwersytetu Harvarda, Marka Zuckerberga i był, przynajmniej na początku, przeznaczony dla jego kolegów i koleżanek z uczelni. Dzięki niemu mogli oni wymieniać się informacjami i zdjęciami.

Później objął swoim zasięgiem inne uniwersytety i szkoły. Bardzo szybko powiększał się o coraz to nowych użytkowników, członków różnych grup społecznych. Serwis zyskał popularność na terenie wielu krajów. Od maja 2008 roku dostępna jest jego polska wersja językowa.

Obecnie Facebook zatrudnia około 1 000 pracowników, a jego przychody przekraczają 150 mln dolarów, natomiast jego wartość szacunkowa to 15 mld dolarów.

Rosnąca popularność

Facebook należy do najpopularniejszych serwisów swojego typu. Prawdopodobnie złożyły się na to dwie przyczyny: po pierwsze jest już teraz bardzo znany, co przysparza mu kolejnych użytkowników. Po drugie oferuje wiele ciekawych funkcji, które wyróżniają go na tle konkurencji.

Jest tylko jeden minus. Otóż początkowe korzystanie z serwisu może nastręczać wiele trudności. Dlatego właśnie powstał ten poradnik.

CBOS kwiecień 2008: Mniej więcej jedna piąta wszystkich dorosłych, czyli blisko połowa internautów, zarejestrowała się w jakimś portalu społecznościowym (np. Nasza-klasa, MySpace, GoldenLine lub podobnym).

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
poradnikfacebook
Czas publikacji:
czwartek, 22 lipca 2010 18:44

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjnyPolecane

JakNapisac.com
PlanMarketingowy.com